Aktualności

Liczba odsłon: 2428848

Pływanie

Pływanie
Pływanie

W dniach 28-29.09.2019 r. na basenie sportowym Europejskiego Parku Sportów Wodnych w Berlinie odbywał się Międzynarodowy Miting Pływacki International Swim-Cup 2019 dla zawodników 8-letnich i starszych.

W zawodach wystartowała ekipa zawodników Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień, dla których było to oficjalne rozpoczęcie sezonu pływackiego 2019/2020. Trener Oleg Pyrog zaplanował udział w tych zawodach jako indywidualne starty kontrolnych. Zawodnicy rozpoczęli bowiem pierwsze treningi, zarówno na lądzie jak i w wodzie, dopiero z początkiem września.

W zawodach tych wystartowała piątka młodych pływaków wywodzących się z gminy Ozimek - Marta Rakowska i Natalia Olczyk z Krasiejowa, Hanna Młotek z Antoniowa oraz Hanna Derda i Dawid Bylak z Grodźca, którzy na co dzień trenują pływanie w Dobrodzieniu i reprezentują Sekcję Pływacką VEGA Dobrodzień.

W zawodach dobrze zaprezentowała się najstarsza z ekipy – Marta Rakowska. Marta najlepszy wynik uzyskała w konkurencji 200m stylem dowolnym i 50m stylem motylkowym zajmując dwukrotnie 5 miejsce. Wynik na dystansie sprinterskim „delfinem” okazał się nowym rekordem życiowym jednak nie zapewnił pozycji medalowej wśród międzynarodowej konkurencji. W pozostałych 4 startach w konkurencji 100m stylem dowolnym i 200m stylem zmiennym oraz 50m stylem dowolnym i 100m stylem motylkowym Marta zajmowała wysokie miejsca w ścisłej czołówce – również dwukrotnie 8 miejsce i 10 miejsce.

W zawodach wystartowali najmłodsi zawodnicy z VEGI Dobrodzień wywodzący się z Ozimka, dla których były to pierwsze starty w zagranicznych zawodach pływackich oraz możliwość rywalizacji wśród rówieśników z klubów zagranicznych. Wielu z naszych najmłodszych zawodników ustanawiało swoje rekordy życiowe w poszczególnych konkurencjach, jednak nie zapewniło im to pozycji medalowych.

Dodatkowym wyzwaniem dla najmłodszych zawodników były wyścigi sztafetowe, w których płynęli z najstarszymi zawodnikami sekcji oraz rywalizowali w międzynarodowej stawce. W sztafecie dziewcząt na dystansie 4x50m stylem dowolnym płynęły wspólnie Hania Derda, Hania Młotek i Marta Rakowska wraz z koleżanką klubową Oliwią Badura. W sztafecie chłopców na dystansie 4x50m stylem dowolnym wraz z kolegami klubowymi  płynął Dawid Bylak

W międzynarodowych zawodach wzięło udział 906 zawodników, w tym 480 dziewcząt i 426 chłopców, którzy reprezentowali 56 sekcji i klubów pływackich z Austrii, Australii, Czech, Danii, Polski, Rosji i Niemiec.

Udział zawodników Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień w zawodach odbył się w ramach realizacji przez Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA (KRS 0000157060) zadania publicznego współfinansowanego przez Samorząd Województwa Opolskiego pod nazwą „Opolskie kwitnące pływanie – VEGA pływaków wspieranie”.

Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA z Dobrodzienia składa serdeczne podziękowania Panu Piotrowi Knychasowi z firmy „Jurajska” za wsparcie uczestnictwa w zawodach i ufundowanie pakietów startowych dla wszystkich zawodników z VEGI Dobrodzień.

Dodatkowe wyrazy podziękowania kierujemy do Rodziców z Gminy Ozimek będących członkami naszego Stowarzyszenia, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach, koordynacji i przebiegu zagranicznego wyjazdu całej ekipy sportowej.  

Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA

 

PływaniePływaniePływaniePływaniePływaniePływaniePływaniePływanie

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2019-10-21 16:46
  • |
  • Licznik odwiedzin: 54 188 909