Aktualności

Liczba odsłon: 1914191

Pływanie

pływanie
pływanie

W dniach 30-31.03.2019 r. na terenie 50 metrowego basenu Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu” w Łodzi, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki zorganizowano dla dzieci i młodzieży zawody pływackie OTYLIA SWIM CUP 2019. Organizatorem zawodów była Fundacja Otylii Jędrzejczak.

W zawodach wystartowała piątka młodych pływaków wywodzących się z gminy Ozimek - Marta Rakowska i Natalia Olczyk z Krasiejowa, Hanna Młotek z Antoniowa oraz Hanna Derda i Dawid Bylak z Grodźca, którzy na co dzień trenują pływanie w Dobrodzieniu i reprezentują Sekcję Pływacką VEGA Dobrodzień.

Hanna Młotek z Antoniowa startowała w 4 konkurencjach: 50m i 100m stylem dowolnym oraz 50m i 100m stylem motylkowym. Jednak to starty w konkurencjach „delfinem” przysporzyły dużo radości i emocji. W wyścigu 100m motylkiem Hania wywalczyła srebrny medal, a na dystansie o połowę krótszym Hania zajęła - najbardziej nielubiane wśród sportowców, 4 miejsce.

Marta Rakowska z Krasiejowa dołączyła do ekipy klubowej w drugim dniu zawodów prosto z innych zawodów młodzików 13-letnich w Dąbrowie Górniczej. Marta pomimo zmęczenia startowała w 4 konkurencjach: 200m i 400m stylem dowolnym oraz 50m i 100m stylem motylkowym. Tym razem Marta zdobyła złoty medal w swoim koronnym stylu dowolnym na dystansie 200m.

Wszystkim najmłodszym zawodnikom sekcji VEGA Dobrodzień pochodzącym z Gminy Ozimek należą się szczególne gratulacje za przełamanie startowych lęków i barier podczas zawodów pływackich rozgrywanych na basenie olimpijskim o długości 50m.

Ideą główną zawodów jest popularyzacja sportu pływackiego wśród dzieci i młodzieży przez utytułowanych sportowców, zgodnie z propagowaną dewizą Fundacji Otylii Jędrzejczak - Zostań Mistrzem Życia. Dodatkową atrakcją dla uczestników było także wręczanie podczas zawodów medali oraz rozdawanie autografów i wspólne fotografie z Otylią Jędrzejczak – jedyną jak dotąd Mistrzynią Olimpijską w pływaniu (Ateny 2004) i Magdaleną Fularczyk-Kozłowską również Mistrzynią Olimpijską w wioślarstwie z ostatnich igrzysk w  Rio de Janeiro w 2016.

Udział pływaków w zawodach odbył się dzięki wsparciu finansowemu Stowarzyszenia Promocji Pływania VEGA z Dobrodzienia KRS 0000157060, które przy tej „medalowej okazji” zwraca się z gorącą prośbą o włączenie się do akcji przekazywania 1% podatku na dalsze wspieranie i promowanie sportu pływackiego wśród dzieci i młodzieży. Prośbę o wsparcie szczególnie kierujemy do kibiców i sympatyków sportu pływackiego w Gminie Ozimek.

pływaniepływaniepływaniepływaniepływaniepływaniepływaniepływanie

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2019-04-24 18:30
  • |
  • Licznik odwiedzin: 48 725 104