Aktualności

Liczba odsłon: 1849377

Pływanie

pływanie
pływanie

W dniu 02.03.2019 r. w Lublinie zostały zorganizowane Ogólnopolskie Zawody Pływackie - Memoriał im. Henryka Kosakowskiego, których organizatorem był Lubelski Okręgowy Związek Pływacki oraz Klub Uczelniany AZS UMCS Lublin. W memoriale startowali zawodnicy 12-letni i starsi. Zawody, jako pierwsze w obecnym sezonie pływackim w Polsce, zostały przeprowadzone na pływalni 50m.

W zawodach wystartowała Marta Rakowska z Krasiejowa, która na co dzień reprezentuje Sekcję Pływacką VEGA Dobrodzień.

Podczas zmagań na olimpijskiej długości pływalni AQUA LUBLIN nasza pływaczka czterokrotnie stawała na podium, zdobywając 3 złote medale i 1 srebrny. Dzięki osiągniętym wynikom indywidualnym Marta w generalnej klasyfikacji punktowej FINA na Najlepszą Zawodniczkę Zawodów zajęła drugie miejsce w kategorii dziewcząt 12-13 lat.

Podczas zawodów Marta wystartowała w czterech konkurencjach indywidualnych: 100m i 200m stylem dowolnym, 100m stylem grzbietowym oraz 200m stylem zmiennym, w której zdecydowanie pokonała swoje rywalki. Dwa rekordy życiowe i forma prezentowana przez zawodniczkę to pozytywny prognostyk na progu właśnie rozpoczynającego się sezonu letniego i efekt dobrze przepracowanego zimowego obozu pływackiego w okresie ferii szkolnych.

W pływackim Memoriale Henryka Kosakowskiego w Lublinie udział wzięło 248 zawodników z 29 sekcji i klubów sportowych, w tym reprezentanci narodowej kadry Polski, dla których były to zawody kontrolne podczas trwających przygotowań do Mistrzostw Świata w Pływaniu w Gwangju w Korei.

Udział zawodniczki w zawodach odbył się dzięki wsparciu finansowemu Stowarzyszenia Promocji Pływania VEGA z Dobrodzienia KRS 0000157060, które przy tej „medalowej okazji” zwraca się z gorącą prośbą o włączenie się do akcji przekazywania 1% podatku na dalsze wspieranie i promowanie sportu pływackiego wśród dzieci i młodzieży. Prośbę o wsparcie szczególnie kieruje się do kibiców i sympatyków sportu pływackiego na Opolszczyźnie.

pływaniepływaniepływaniepływaniepływaniepływaniepływaniepływaniepływanie

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2019-03-22 13:43
  • |
  • Licznik odwiedzin: 47 807 772