Aktualności

Liczba odsłon: 1526166

Pływanie

Pływanie
Pływanie

W dniu 29.09.2018 r., na terenie sportowej pływalni Term Maltańskich w Poznaniu, zostały zorganizowane ogólnopolskie zawody pływackie pn. Otwarcie Sezonu Zimowego 2018. W zawodach startowali zawodnicy 12-letni i starsi. Organizatorem zawodów był Wodny Park Rozrywki Termy Maltańskie.

W zawodach wystartowała Marta Rakowska(12 lat) z Krasiejowa, reprezentująca na co dzień Sekcję Pływacką VEGA Dobrodzień. Marta udanie rozpoczęła kolejny sezon pływacki. Trener klubowy Oleg Pyrog postawił Marcie wymagające zadanie: pięć startów indywidualnych, które miała wykonać wedle własnych sił i możliwości mając na uwadze obecny etap przygotowań do rozpoczynającego się właśnie sezonu pływackiego.

Marta, startując w łączonej kategorii wiekowej 12-13 lat, trzykrotnie zajęła pierwsze miejsce w konkurencjach: 100m i 200m stylem zmiennym oraz 100m stylem grzbietowym. Konkurencję 200m stylem grzbietowym ukończyła na 3 miejscu, zaś w konkurencji 50m stylem grzbietowym uplasowała się na 4 miejscu - najbardziej nielubianym przez sportowców. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż wygrywając obie konkurencje stylu zmiennego Marta zdobyła tytuł Najlepszej Zawodniczki Zawodów Stylu Zmiennego wśród dziewcząt 12-13 lat. Obie konkurencje stylu zmiennego odbywały się pod dyktando zawodniczek VEGI Dobrodzień, które wygrywała Marta wraz ze swoją koleżanką klubową Zuzanną Jonczyk.

Marta zdobywając 4 medale znacząco przyczyniła się do sukcesu Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień, która ostatecznie w klubowej klasyfikacji medalowej zajęła wysokie 7 miejsce na 31 sklasyfikowanych ekip pływackich z Wielkopolski, Mazowsza i Opolszczyzny.

Udział zawodników z Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień w zawodach odbył się w ramach realizacji przez Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGAzadania publicznego współfinansowanego przez Samorząd Województwa Opolskiego pod nazwą „Opolskie kwitnące pływaniem – VEGA pływaków wspieraniem”. 

PływaniePływaniePływaniePływaniePływaniePływaniePływanie

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2018-10-16 21:55
  • |
  • Licznik odwiedzin: 42 934 923