Aktualności

Liczba odsłon: 1469474

Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Ozimka

tenis ziemny

Rozegranym 4 września meczem finałowym singlistów kolejna edycja Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Ozimka przeszła do historii. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach: Gra Pojedyncza i Gra Podwójna. Do rywalizacji deblistów zgłosiło się 6 par, które rozlosowane zostały do 2 grup. W tej fazie spotkania rozgrywane były systemem „Każdy z Każdym”. Z grupy A do finału awansowała para Krzysztof Błażejewski i Andrzej Dajczak natomiast w grupie B najlepsi okazali się bracia Tomasz i Kamil Wróblewski. Mecz finałowy rozegrany został w niedzielę 2 września a w nim po trzy setowej, zakończonej super taj-brekiem (6:2;1:6;10:7), walce  zwyciężyli bracia Wróblewscy. W zmaganiach singlistów udział wzięło 14 uczestników, którzy podzieleni zostali na 4 grupy, grano systemem „Każdy z Każdym”. Po zakończeniu fazy grupowej wyłonili się ćwierćfinaliści, zawodnicy którzy w swoich grupach zajęli pierwsze i drugie miejsca. Następnie rozpoczęła się faza pucharowa, w której nikt już nie mógł pozwolić sobie na porażkę, gdyż oznaczała ona odpadnięcie  z dalszych rozgrywek. Najlepiej z tą presją poradzili sobie Marcin Gryszczyk i Krzysztof Michalak, którzy po zwycięstwach w swoich meczach ćwierćfinałowych i półfinałowych zameldowali się w wielkim finale. Ostatni mecz tegorocznego turnieju odbył się we wtorek 4 września, w którym to lepszy okazał się Marcin pokonują Krzysztofa w dwóch setach 7:6(7:2);6:1. Finaliści zarówno Gry Podwójnej jak i Pojedynczej uhonorowani zostali pamiątkowymi pucharami ufundowanymi przez Burmistrza Ozimka Jana Labusa. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w zawodach i zapraszamy za rok.