Aktualności

Liczba odsłon: 1914199

Ozimek Biega

Założyciele TeamOzimek na Przejściu Kotliny Jeleniogórskiej
Założyciele TeamOzimek na Przejściu Kotliny Jeleniogórskiej

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

  W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.     Po zeszłorocznym sukcesie– 40 000 uczestników ze 160 miast z całej Polski oraz Nowego Jorku, Chicago, Londynu, Wilna, Grodna, Lidy, Żytomierza i Zdołbunowa organizatorzy postawili sobie jeszcze ambitniejszy cel. W tym roku planowany był bieg dla 60 000 biegaczy z 240 miast nie tylko z Polski. W ramach projektu odbył się tradycyjny bieg na 1963 metry (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) wspólny dla wszystkich miast, dodatkowo  każdy z lokalnych partnerów uzupełnił scenariusz o dodatkowe dystanse, wydarzenia i atrakcje. Towarzystwo sympatyków Odry Opole „Jedna Odra”, przy współpracy z AZS Opole, Ruchem Narodowym Młodzieżą Wszechpolska i ONR organizowała event w Opolu gdzie do pokonania były dwa dystanse: 1963 i 6000 metrów. W sumie udział w nim wzięło około 400 uczestników. W imprezie nie zabrakło akcentów z naszej gminy. Ozimek poza osobami indywidualnymi reprezentowała nieformalna grupa biegaczy TeamOzimek.

https://www.youtube.com/watch?v=O9dWApsxHX4&sns=fb

http://time-sport.pl/wyniki-26-02-2017-bieg-tropem-wilczym-opole/

TeamOzimek ma już na koncie kilka imprez biegowych jak i pieszych maratonów. Członkowie Teamu uczestniczyli międzyinnymi w  „Maratonie Świętokrzyskim”, "Przejście Kotliny Jeleniogórskiej", „Żywiecka Wyrypa” i wielu okolicznych imprezach jak „Policz się z cukrzycą” „I Bieg Tarnowski”, „ Bieg Strzelecki”, „Bieg Mikołajkowy” w Opolu „ W pogoni za Bobrem”, „ Wzgórzowa Trzynastka” w Chrząszczycach.

  Jedną z większych imprez o zasięgu ogólnopolskim, na którą w najbliższym czasie wybierają się biegacze z Ozimka jest Survival Men Expert. Jak sama nazwa mówi będzie to bieg z przeszkodami. Event organizowany jest w trzech miastach w Polsce (Wrocław, Poznań, Warszawa).  Do pokonania będą dystanse 3, 6 i 12 km, na których zainstalowane będzie odpowiednio 15, 30, 50 przeszkód. Team weźmie również udział w  "Przedwiośnie" Maraton Pieszy. Trzymamy kciuki za Team Ozimek i czekamy na relacje z kolejnych wypraw.

Maraton Pieszy "W pogoni za bobrem" Zawadzkie 2016 Meta"I Bieg Tarnowski"Przed startemTeamOzimek na mecie Tropem Wilczym w OpoluJeszcze przed startem w OpoluWiadukt im. Żołnierzy Wyklętych w Opolu i TeamOzimekMirek i Piotr na "Wzgórzowej Trzynastce"

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2019-04-24 18:30
  • |
  • Licznik odwiedzin: 48 725 300