KK Nidan

logo_klubu_z_tygrysem

Klub Karate Nidan
ul. Opolska 23
47-120 Zawadzkie
woj. opolskie

tel. 77 463 40 86

WWW: www.nidan.zawadzkie.pl

Sekcja w Ozimku

rok założenia:1994

Siedziba: Gminny Zespół Szkól ul. Korczaka

Trenerzy: Bartłomiej Barański, Dariusz Sworeń,  Mariusz Sykulski tel: 694924094Podglądamy Natalię i jej przygotowania do kolejnego sezonu startowego

Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Politechniki Opolskiej
Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Politechniki Opolskiej

Publikujemy informacje dotyczące Natali Szponder i jej drogi na Olimpiadę w 2020 roku w Tokyio przesłane przez Natalię.

  Styczeń dla Natalii zaczął się bardzo aktywnie, przygotowując się do nowego sezonu startowego. Zaczynając od Międzynarodowego seminarium z trenerem reprezentacji Ukrainy- Antonem Nikulinem, które odbyło się 06-07.01 w Łodzi oraz tydzień później zgrupowania z byłym trenerem kadry narodowej Polski Januszem Harastem w Zawadzkiem. Oprócz weekendowych treningów nasza zawodniczka przygotowywała się ćwicząc 2 razy dziennie między innymi pod okiem M13- studia ruchu i terapii z Opola, gdzie zaczęła współpracę z trenerem mentalnym, trenerem przygotowania motorycznego oraz z fizjoterapeutami.  W między czasie trwał plebiscyt najpopularniejszego sportowca Politechniki Opolskiej, który zakończył się dla Natalii sukcesem, zajmując 2 miejsce na 26 nominowanych sportowców. Po uroczystym balu sportowca, był czas na regeneracje i wyjazd na Premier League Karate1 do Paryża. Zawody odbyły się 25-28.01 br. Nasza zawodniczka startowała w kategorii seniorek -55kg. Do rywalizacji w tej konkurencji przystąpiło 60 zawodniczek z całego świata. Natalia pierwszą walkę wygrała 1:0 z Alessandrą Mangiacapra z Włoch, w drugiej rundzie natrafiła na utytułowaną Brazylijkę, medalistkę mistrzostw świata i trzecią w rankingu światowym Valerię Kumizaki, walka zakończyła się remisem, jednak po werdykcie sędziowskim szczęście było po stronie Brazylijki, która ostatecznie wygrała 3:2. Niestety nie mamy większego wpływu na werdykt sędziowski, zawodniczka jest bardzo znana, jedna z czołówki światowego karate. Pomimo przegranej jestem zadowolona z walki i uważam, że pojedynek należał do mnie- wspomina karateczka. Natalia wywalczyła w ten sposób kolejne punkty w rankingu światowym. Wspominamy, że od tego roku trochę zmieniły się zasady kwalifikacji do Premier League Karate1, mianowicie, aby wystartować na takich zawodach trzeba się zakwalifikować. W konkurencji może wziąć udział tylko 64 uczestników, którzy znajdują się w pierwszej 100 najlepszych zawodników na świecie. Są trzy tury rejestracji. Pierwsza i druga z nich dotyczy zawodników, którzy mieszczą się w TOP50, a ostatnia zawodników w TOP100, przy czym liczba ich nie może przekroczyć 64.

Następny turniej tym razem z Serii A, czeka Natalię już za niecałe 2 tygodnie w Guadalajarze, a tydzień później Premier League Karate1 w Dubaju. Karateczka nie zwalnia z tempa, przygotowania trwają dalej, ten rok zapowiada się znakomicie. 

A my trzymamy kciuki za Natalię.

Zgrupowanie z Januszem Harastem w ZawadzkiemParis Open. Zdjęcie z Wieżą w tlePodczas Treningu z Januszem HarastemTrenujemyPlebiscyt na Najlepszego Sportowca Politechniki Opolskiej. Na drugim planie Rafał Jurczyński LekkoatletykaSeminarium szkoleniowe z Antonem Nikulinem

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2018-10-16 21:55
  • |
  • Licznik odwiedzin: 42 934 845