Wiadomości z Ozimka i okolic

Oświata

Nowa stara dobra biblioteka

Zakończył się remont biblioteki w naszej szkole. Została ona powiększona, zmodernizowana oraz pomalowana. Teraz wszystko jest w jednym dużym  pomieszczeniu- wypożyczalnia i czytelnia razem. Remont sporo kosztował budżet gminny, ale było warto! Biblioteka tętni życiem, chętnie przychodzą tu uczniowie, by poczytać książki i czasopisma, pograć w planszówki lub na XBOX-ie czy zwyczajnie pogadać. Sprzyjają temu wygodne pufy zakupione przez Radę Rodziców. Uroczytego, symbolicznego otwarcia biblioteki i przecięcia wstęgi dokonał Burmistrz Ozimka Jan Labus. Najmłodsi uczniowie - czytelnicy przygotowali pod opieką pań: Darii Bejm i Martiny Joschko sympatyczny program artystyczny. Dzieci z przejęciem recytowały wierszyki o bibliotece, a solistka Alicja Musiał wspaniale zaśpiewała piosenkę o książeczkach. Z rąk burmistrza uczniowie: Jędrzej Zając, Miłosz Marciniak, Julia Koloch, Paulinka Wiench, Emilka Waligórska, Hania Stonoga, Ola Durkalec, Julka Krawczuk, Oliwia Bronder i Maciek Duźniak  otrzymali książki i podziękowania za bezintresowną pomoc w bibliotece. Burmistrz Labus ofiarował czytelnikom biblioteki pamiątkową książkę, którą dzieci chętnie czytają! Przecież nasza szkolna, nowa-stara "biblioteka, to dobre miejsce dla człowieka!"

Grażyna Świercz

0a0b0c0d123456789101112131415161718192022

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2018-09-21 15:49
  • |
  • Licznik odwiedzin: 42 051 468