Kultura

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM - WOJCIECH MANDELA

W sobotę 29 września w Domu Kultury, w ramach projektu "W podróży", odbyło się trzecie, ostatnie, spotkanie z podróżnikiem. Inicjatywa realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Ozimek na rok 2018 r. Odbyło się ono pod tytułem "Fin del Mundo - historie z końca świata" a naszymi gośćmi byli Ola Mnich, Wojciech Mandela i sportowy pilot balonowy Bazyli Dawidziuk.

Historia Oli Mnich i Wojciecha Mandeli dotyczyła podróży, której żadne z nich nie planowało oraz ludzi, których spotkali na swojej drodze. W trakcie wyprawy przepłynęli pod żaglami pół świata a podróż zakończyli w wymarzonej ziemi ognistej, na najdalej na południe wysuniętej części Ameryki Południowej. Na morzach i oceanie spędzili ponad 70 dni, a później drugie tyle jeżdżąc autostopem po sześciu krajach Ameryki. Natomiast Bazylii Dawidziuk opowiadał o początkach lotów balonem, o sporcie balonowym i podróżach z tym związanych. Wszystkie historie opowiedziane podczas sobotniego spotkania były bardzo interesujące.

Przy okazji spotkania z podróżnikami mieszkańcom została zaproponowana dodatkowa atrakcja - wzlot balonem,która cieszyła się dużym zainteresowaniem.

 Serdecznie dziękujemy naszym gościom za mile spędzone chwile.

 

 

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2019-06-26 18:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 51 040 411