Aktualności

Mnichus: zwiedzili JuraPark

fot. AS

Choć Dzień Dziecka był już dawno, a Dzień Matki jeszcze wcześniej, to z tej okazji i zbliżającego się Dnia Ojca, 22 czerwca dzieci z miejscowości Mnichus, razem ze swoimi rodzicami odwiedziły JuraPark w Krasiejowie.

Choć dla większości nie była to pierwsza wizyta w tym miejscu, to z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Rozpoczęliśmy zwiedzanie z panią przewodnik od przejażdżki kolejką w „Tunelu Czasu”, gdzie poznaliśmy historię powstania Ziemi i rozwoju życia na niej, a dalej już na nogach przeszliśmy kilkadziesiąt tysięcy lat, poznając wiele wielkich rozmiarów gadów, poznaliśmy odpowiedzi na liczne pytania, m.in. na to, czy w Krasiejowie żyły dinozaury? Skamieniałe szczątki jakich zwierząt możemy oglądać pod szklaną podłogą pawilonu paleontologicznego i kiedy w końcu będzie T-Rex?

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zwiedzaniu, a rodzice mogli poszerzyć swoją wiedzę o tych pradawnych gadach. Po zwiedzaniu ścieżki edukacyjnej, mali odkrywcy na chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi paleontolodzy poszukując ukrytych okazów na warsztatach paleontologicznych. Pięknie pomalowani wszyscy ruszyli na podbój tego, czego nie znały jeszcze dinozaury - a mianowicie wielkiego placu zabaw i parku rozrywki pełnego karuzel. Tak spędzony Dzień Matki, Dziecka i Ojca wszystkim bardzo się podobał.

Anna Szymczak

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2019-10-16 15:38
  • |
  • Licznik odwiedzin: 54 085 793