Aktualności

Zebranie wiejskie w Krzyżowej Dolinie

fot. MW

4 kwietnia br. w Krzyżowej Dolinie odbyło się zebranie wiejskie, podczas którego rozmawiano m.in. o melioracji w sołectwie, planowanych inwestycjach gminnych oraz programie rządowym „Czyste powietrze”. Dodatkowo zebranie dokonało zmiany funduszu sołeckiego na 2019 r.

Na wstępie sołtys Bernard Sklorz przywitał mieszkańców oraz przybyłych gości burmistrza Jana Labusa, przewodniczącą Rady Miejskiej Aldonę Koczur oraz wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Marka Elisa.

Następnie przedstawił plany na 2019 rok – odbędą się dwie wycieczki, spływ kajakowy oraz warsztaty, jarmark bożonarodzeniowy i wiele innych wydarzeń, które mogą zostać zorganizowane dzięki współpracy licznych stowarzyszeń i grup mieszkańców.

Burmistrz w swojej wypowiedzi przedstawił plany inwestycyjne gminy oraz program finansowego wsparcia do wymiany pieców, na który zabezpieczone zostaną środku w budżecie. Ponadto rozmawiano o sprawach dot. melioracji i bezpieczeństwa na drogach.

Jednocześnie burmistrz złożył sołtysowi serdeczne życzenia i gratulacje oraz wręczył okolicznościowy dyplom z okazji Dnia Sołtysa, w którym nie mógł uczestniczyć osobiście.

Ponadto burmistrz pogratulował także Firmie Halupczok Kuchnie i Wnętrza, której siedziba główna mieści się w Krzyżowej Dolinie. Przedsiębiorstwo otrzymało tytuł Opolskiej Marki 2018 za Kuchnie Marrone - to najlepszy produkt w grupie średnich i dużych przedsiębiorstw.

Zgromadzeni dokonali również zmiany funduszu sołeckiego oraz wysłuchali informacji o programie „Czyste powietrze”.

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2019-07-19 14:02
  • |
  • Licznik odwiedzin: 51 656 929