Aktualności

Program CZYSTE POWIETRZE - Spotkanie informacyjne w dniu 05 października 2018 roku o godz. 18.00 w Urzędzie Gminy i Miasta w Ozimku, sala narad nr 20, parter .

Ministerstwo Środowiska

Burmistrz Ozimka w imieniu Ministerstwa Środowiska zaprasza Mieszkańców Gminy Ozimek na spotkanie informacyjne w dniu 05 października 2018 roku o godz. 18.00 w Urzędzie Gminy i Miasta w Ozimku, sala narad nr 20, parter dot. „EKODOPŁATY – CZYSTE POWIETRZE”

W ramach rządowego programu Czyste Powietrze został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków./czytaj dalej/

W ramach rządowego programu Czyste Powietrze został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków.

Program priorytetowy koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.

W związku zakończeniem prac nad program priorytetowym, resort środowiska przygotował cykl spotkań mających charakter edukacyjny i informacyjny, składający się z trzech bloków tematycznych. Pierwszy mówi o edukacji ekologicznej, rozwija definicje zanieczyszczeń powietrza, wysokiej i niskiej emisji spalin oraz smogu, mówi o skutkach wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie. Cześć druga informuje o możliwości uzyskania dofinansowania z programu priorytetowego Czyste Powietrze. W trzeciej dowiemy się jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację domu.

Czyste_powietrze_ulotka (PDF, 767,37 kB)

załączył: Andrzej Wolny, Kierownik Referatu dnia 2018-09-07 12:44 Liczba pobrań: 127

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2018-09-24 07:32
  • |
  • Licznik odwiedzin: 42 129 057