Aktualności

DFK Stara Schodnia: Podsumowali 2017 r.

fot. JN i MW

Dnia 8 lutego członkowie Mniejszości Niemieckiej w Schodni spotkali w świetlicy wiejskiej się na zebraniu sprawozdawczym. Podsumowano były rok oraz przedstawiono plany na 2018. Wśród gości był także burmistrz Jan Labus.

Na wstępnie głos zabrał przewodniczący Jerzy Sobota, który podsumowując 2017 r. wymienił najważniejsze wydarzenia i zrealizowane projekty. Oprócz tradycyjnych przedsięwzięć, do których należą m.in. Dzień św. Marcina, Spotkanie Bożonarodzeniowe i Dzień Matki i Ojca, udało się pierwszy raz zorganizować projekt Drzewko Majowe w Schodni oraz wykład historyczny o miejscowości.

Sprawozdanie finansowe przedstawiła skarbnik Bernadeta Gonsior, a komisji rewizyjnej p. Tomasz Kaczmarzyk, który złożył wniosek o udzielenie zarządowi absolutorium. Zgromadzenie przyjęło go jednogłośnie.

W ramach dyskusji poruszono także kwestie związane z zadaniami i pomysłami na rok 2018, rozmawiano także o możliwości pozyskania środków i wsparcia z Konsulatu RFN w Opolu oraz programu „Ożywienie Domów Spotkań” i TSKN w Opolu.

Na zakończenie wszystkich zaproszono na pączki z okazji tłustego czwartku.

 

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2018-10-15 14:47
  • |
  • Licznik odwiedzin: 42 870 608